Hizmetlerimiz - 07den 70e Diş Kliniği, Ortodonti

Porselen Kuronlar


Kuron ve köprü nedir?

Kuron: Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemidir.

Köprü: Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınarak ara boşlukların doldurulması işlemidir.

Devamını Oku

Zirkon Kuronlar


Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir renk olan zirkonyum alaşım kullanılır. Sistemin en büyük avantaji, ulaştığı çok yüksek dayanıklıkla, arka bölgedeki köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamaktır.

Devamını Oku

Laminate Veneer Kuronlar


Laminat kaplama (dental veneer) nedir?

(Laminey, Lamine ya da lamina olarak da bilinir.) Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozuklukları için kozmetik çözümdür. Laminat kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler.

Devamını Oku

Pembe Estetiği


Estetik Diş Hekimliğinde son dönemlerde uygulanan bir başka yöntem ise pembe estetik uygulamasıdır. Pembe Estetik uygulaması kişinin diş etleri eğer çok fazla görünüyorsa lazer ile 15-20 dk gibi çok kısa bir sürede kansız bir uygulama ile diş etleri yukarı doğru çektirilebilir. Pembe estetike ihtiyacı olan bireylerin dişleri genelde kısadır bu sebeple diş eti estetiği dediğimiz bu uygulamaya ihtiyaç duyulur. Uygulama sonrasında uzun görünen diş etleri kısalıp dişlerin uzunluk mesafesi artmış oluyor. Böylece kişi daha rahat gülümseyebiliyor.

Devamını Oku

Diş Beyazlatma


Dişler Neden Renklenir?

Dış kaynaklı renklenmede boyar maddenin rengi ile dişteki renklenme benzerdir. Yiyeceklerin ve içeceklerin de boyar maddeleri doğrudan diş yüzeyine tutunabilir. Bu durumda ağıza alınan yiyecek ile renklenme benzer renktedir.

Devamını Oku